německé vesnice

11 německých pohádkových vesnic, které stojí za návštěvu

Chystáte se do Německa na dovolenou? Pak vám pravděpodobně v itineráři nechybí klasická místa jako Berlín s nočním životem, Alpské výhledy nebo Oktoberfest. Ovšem pokud se vydáte na cestu autem nejen po dálnici, zjistíte, že je Německo posázeno menšími pohádkovými městy s dlážděnými uličkami a středověkými měšťanskými domy.

Představujeme 11 kouzelných vesnic, které by vám při cestě Německem neměly uniknout.

Ramsau

Vesnice Ramsau leží v jihovýchodní části Německa v okrese Berchtesgadener Land. Žije v ní cca 1800 obyvatel a naláká vás úžasnými Alpskými výhledy, řekou purling, která vede kolem kostela s cibulovou věží, klidnými jezery Königssee a Hintersee s majestátním masivem Watzmann v pozadí. V zimě pak pochopíte, proč vesnice Ramsau připomíná pohádkové kulisy.

ramsau

Stránky města: https://www.ramsau.com/en

Rothenburg ob der Tauber

Za ztělesnění německé pohádkové vesnice je často označována vesnice Rothenburg. Stará část je tvořena sítí dlážděných uliček, které jsou lemovány dokonale zachovanými hrázděnými měšťanskými domy v různých barvách. Pohádkovou atmosféru si užijete nejen v letních měsících ale i během Vánoc, čehož využili filmaři při natáčení prvního a druhé dílu Harryho Pottera – Relikvie smrti.

Rothenburg ob der Tauber

Stránky města: https://www.rothenburg.de/

Ahrenshoop

Hlavní poznávacím znamením vesnice Ahrenshoop je slaný vánek, zvuk vln Baltského moře a okouzlující doškové střechy na pobřeží. Vesnice Ahrenshoop byla kdysi obyčejná rybářská vesnice, která se však změnila v oblíbené turistické letovisko bez ztráty svého kouzla. Malá vesnice má pouze 637 obyvatel a najdete ji na úzkém poloostrově asi hodinu na sever od Rostocku. Návštěvníci ji využívají jako počáteční bod při procházkách po pobřežních dunách, pozorování ptáků nebo jízdě na kole.

Ahrenshoop

Stránky města: https://www.ostseebad-ahrenshoop.de/

Schiltach

Husté lesy, rozsáhlé turistické stezky a špičkové wellness hotely patří k největším atrakcím Černého lesa. Jestliže se vydáte do východní části tohoto národního parku, neměla by vám uniknout vesnice Schiltach, která se táhne až k řece Kinzig. Historické jádro vesnice je tvořeno středověkými hrázděnými domy, které byly pečlivě renovovány a patří k nejmalebnějším v Německu.

Schiltach

Stránky vesnice: https://www.schiltach.de/willkommen

Meissen

Nejčastějším důvodem, pro který se Míšeň zmiňuje je proslulé porcelánové nádobí, které má v Míšni své historické kořeny. Většina však neví, že v Míšni najdete mnohem víc než jemný porcelán. Míšeň je poseta architektonickými památkami, které se zde postavily v průběhu tisíce let historie tohoto města. Jde především o katedrálu a nejstarší hrad v Německu Albrechtsburg s výhledem na historickou část města a okolní kopce s vinicemi.

Meissen

Stránky města: https://www.stadt-meissen.de/

Miltenberg

Asi hodinu cesty od Frankfurtu leží u řeky Main vesnice Miltenberg. Jde o jednu ze strategicky důležitých lokalit, které sem dovedly v roce 155 n.l. i Římany. O dlouholeté historii Miltenbergu svědčí i zachované zbytky zřícenin z raného osídlení, které se táhlo kolem pevnosti Miltenberg. Město samotné vás okouzlí hrázděnými domy, historickým náměstím s tržištěm či malebným výhledem na řeku Main.

Miltenberg

Stránky města: https://www.miltenberg.de

Sieseby

Sieseby je známé úžasnými bílými doškovými chalupami, které jsou obklopeny bujnými keři s růžemi a živými ploty. Život v Sieseby je opravdu velmi klidný, takže ti, kteří sem dorazí za odpočinkem si užívají čas bez shonu, který tráví vyjížďkami na kole nebo jízdou na malých loďkách.

Sieseby

Stránky města: https://www.meerart.de/sieseby-ein-weisses-juwel-der-schlei/

Rüdesheim am Rhein

To, že řeka Rýn patří k nejromantičtějším německým vodním tokům není žádné tajemství. Mezi Bonnem a Rüdesheimem najdete krajinu osázenou vinicemi, kopci se středověkými hrady a zříceninami i malebné vyhlídky. Malebné městečko Rüdesheim se rozkládá kolem okouzlujícího Drosselgasse s jeho historickými budovami, vinárnami a tradičními restauracemi. Městečko je ideální, pokud chcete poznat kouzlo německé vinařské kultury.

Rüdesheim am Rhein

Stránky města: https://www.ruedesheim.de/ruedesheimundassmannshausenamrhein/

Meersburg

Bodamské jezero je obklopeno několika ohromujícími německými, švýcarskými a rakouskými vesnicemi a městy. Ovšem malý Meersburg patří k těm obzvlášť okouzlujícím. Nabízí výhledy na jezero, vysokohorské panoramatické výhledy, či staré město s místy jako z pohádky. Dřevěné hrázděné domy a kroutící se uličky doplňuje hrad Alte Burg ze 7. století, který se tyčí na hranicích města.

Meersburg

Stránky města: https://www.meersburg.de/willkommen

Quedlinburg

Pohoří Harz patří k nejkrásnějším německým lokalitám. Kromě velkého množství turistických či cyklostezek a bizarních skalních útvarů je region známý svými městy. Quedlinburg patří k nejkrásnějším z nich, díky svému starému městu se sedlovými střechami a dlážděnými silnicemi.

Quedlinburg

Stránky města: https://www.quedlinburg.de/

Dinkelsbühl

Středověkému centru města Dinkelsbühl se podařilo za druhé světové války uniknout bombovým náletům. Městečko se nachází mezi Norimberkem a Stuttgartem a láká návštěvníky z obou těchto měst. Můžete se zde projít mezi nedotknutými fasádami středověkých domů a obdivovat pozůstatky starobylých hradeb. Pokud sem zavítáte na Vánoce je díky osvětlení ještě více magické.

Dinkelsbühl

Stránky města: https://www.dinkelsbuehl.de/deutsch/alle/startseite/

Zdroj: https://theculturetrip.com/

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *