11.4.2016
Kategorie: Nezařazené, Současnost

5 míst, kam na dovolenou do Německa

Chcete si užít zajímavou zahraniční dovolenou? Pokud ano, můžete vyrazit i k našim západním sousedům. A to do Německa. I tato země má co nabídnout. Podívejme se společně na lákadla, která zaručeně nezklamou ani vás.

Máte děti? Zkuste Legoland

Pokud máte děti, můžete jim dopřát zážitek, na který do konce života nezapomenou. Stačí je vzít nedaleko města Ulm, které leží zhruba hodinu jízdy od Mnichova. Uspořádáte pro ně jedinečný zájezd do Legolandu, který zcela určitě zaujme i vás dospělé. Proč? Jelikož i vy můžete být uchváceni mnoha miliony kostiček, stejně jako zajímavými atrakcemi.

Chcete odpočinek na plážích?

I Německo může nabídnout střediska, která jsou jako stvořená pro dokonalou relaxaci. Pokud vás zajímá tip kam jet na dovolenou, rozhodně zkuste Bodamské jezero. Nejenom, že se jedná o největší a nejznámější v celé zemi, ale zaujme také svou polohou. Leží totiž v podhůří majestátních Alp, které dotvářejí celkově úchvatná panoramata.

Milujete historii? Zamiřte do Berlína

Pokud milujete historii a její poznávání, rozhodně by měla vaše cesta směřovat do Berlína. Jsou to stovky historických architektonických a jiných památek, které vám toto město nabídne. My se zaměříme na jednu z nejdůležitějších. Je to Berlínská zeď, jejíž zboření je pro mnohé stále velkým připomenutím demokracie a svobody. Podívejte se na její zbytky i vy!

Vraťte se do středověku

Chcete uniknout ze stereotypu současného světa? Pokud ano, můžete se vrátit do středověku. Německo vám to umožní. Stačí putovat mezi městy Würzburg, Rothenburg, Pfaffenwinkel a Neuschwanstein Füssen. Právě na jejich spojnici najdete nádherné katedrály, roubené domky, ale i řadu hradů, jako je dominující Neuschwanstein. Pravidelné akce a slavnosti jsou zárukou, že se nudit nebudete.

Do Mnichova za zábavou

Toto město můžete navštívit kdykoliv během roku. Pokud ale zvolíte přelom září a října, můžete vyrazit i na louky, které ho obklopují. Jak potvrzuje magazín dovolenaletni.cz, právě v tuto dobu se zde koná tradiční Oktoberfest. Tedy slavnosti spojené s pivem. Patříte mezi jeho milovníky? Pokud ano, toto místo nezklame.

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *