5 nejlepších koktejlových barů v Berlíně

V dnešním článku Vám přinášíme tipy na  výborné koktejlové bary v Berlíně, které můžete navštívit pokud do tohoto města přijedete. Ideální po celodenním putování po památkách, nebo po náročném obchodním jednání.

Beckett’s Kopf

Tento bar najdete v neoznačené budově na adrese: Pappelallee 64, Prenzlauer Berg, kde na Vás ve výloze bude koukat fotografie – Samuela Becketta. Díky této anonymitě se Vám může stát, že budete muset použít pro vstup zvonek. Po vstupu zde najdete dvě elegantní měkce osvětlené místnosti s nízkými stolky a sedacími soupravami. Jedna z nich je vyhrazena pro kuřáky. Nápojový lístek je rozdělen do sekcí dle různých druhů nápojů – svěží, bylinné a samozřejmě jsou k dispozici také sezónní speciality.

Interiér - Beckett's Kopf

V případě, že si nebudete moci vybrat ochotný personál Vám rád pomůže. Na stránkách Google maps se můžete podívat na budovu, kde je bar umístěn – Street View.

Otevírací doba baru je od 20:00 do ranních hodin dle dnů.

Stránky baru Beckett’s Kopf: http://becketts-kopf.de/

 

 

Bebel Bar a Klub

Rocco Forte’s Hotel de Rome patří k luxusním místům pro ubytování v Berlíně. V rámci něj můžete také navštívit jeden z nejlepších koktejlových barů. Bar je umístěn v těsné blízkosti působivé recepce 5 hvězdičkového hotelu. Je zařízen v moderním elegantním stylu s vysokými stropy a původní štukovou výzdobou. Nápojový lístek baru obsahuje víc jak 60 druhů nápojů v nichž najdete jak novinky tak unikární nápoje jako je např. koňak Donna Prugna  z Charente na jihozápadě Francie, 10 leté portské víno, koňak z oblasti Grande Champagne nebo Italskou výběrovou vodku z regionu Ghemme.

Bebel Bar

 

Hotel najdete na adrese: Behrenstrasse 37, Mitte s otevírací dobou od 21:00 do 1:00 hodiny ranní. Stránky hotelu najdete zde: https://www.roccofortehotels.com/hotels-and-resorts/hotel-de-rome/ . Před budovu hotelu se můžete podívat zde: Street View – Hotel Rome

 

 

 

 

Green Door

Tento bar najdete zastrčený v bohémské čtvrti Schöneberg, kterou již v průběhu času navštívil Christopher Isherwood nebo David Bowie. Green Door je oblíbeným místem místních štamgastů, kteří to s pitím myslí vážně. Majitel a dramatik Fritz Müller-Scherz otevřel bar před 15 lety v myšlenkovém směru, který nazývá “síla pozitivního pití“.  Pokud vejdete dovnitř zelenými dveřmi za vstupními závěsy se skrývá kýčovitý interiér, kde najdete klasické tapety, 70 zarámovaných fotografií a psího maskota, který je umístěn na baru.

Green Door

Seznam koktejlů, které si zde můžete dát je opravdu dlouhý. Každý měsíc zde najdete speciality a také vyhlášený koktejl baru což je mix šampaňského, citronu, cukru a máty. Bar najdete na adrese:

Winterfeldtstrasse 50, Schöneberg, otevřeno od neděle – čtvrtka od 18:00 – 3:00 hodin, v další dny od 18:00 – 4:00 hodin a samozřejmě můžete využít tzv. Happy hour od 18:00 – 21:00 hodin. Více informací najdete na stránce: http://greendoor.de/

Buck and Breck

Nejnovější a také nejmenší koktejlový bar mezi představenými je Buck and Breck, který dostal jméno po bývalém Americkém prezidentovi Jamesi Buchananovi a jeho víceprezidentovi Johnu Breckinridgeovi. Bar se nachází v pouhé jedné malé místnosti na lukrativním místě v Mitte na adrese: Brunnenstrasse 177, Mitte. Bar zvenku vypadá jako galerie a jeho jediné okno je často blokováno před pohledem zvenčí bednami. V tmavém interiéru je místo pro pouhých 14 lidí, kteří sedí kolem velkého čtvercového barového pultu.

Stání v baru není povoleno, takže zde opravdu je vždy pouze takto malé množství lidí. Majitelé baru Gonçalo de Sousa Monteiro a Holger Groll však vyrábějí vynikající nápoje. Mezi jejich specialitu patří chutný mix koňaku, hořkého absintu a šampaňského. Doporučujeme dopředu si místa rezervovat, otevřeno mají každý den od 20:00 hodin. Webové stránky baru jsou také velmi prosté: http://buckandbreck.com/

Newton Bar

Bar Newton poznáte podle jeho charakteristických červených kožených sedaček a impozantních 18 palcových aktů s jehlovými podpatky. Bar patří proslulému módnímu fotografu Helmutu Newtonovi. Atmosféra luxusu je zdůrazněna těžkými dubovými stoly a bohatou a pestrou nabídkou baru. Najdete zde množství známých nápojů jako je např. Manhattan a Martini, nebo speciální koktejly – Metropolis Berlín s obsahem Jägermeisteru a Shanghaie s Lychee a švestkami. Z baru máte také krásný výhled na Gendarmenmarkt přes velké okno.

Newton Bar

Návštěvníci baru se mísí s podnikateli, módními návrháři a samozřejmě s turisty. V baru Newton můžete také využít tzv. doutníkový salonek, který je určen pro privátní společnosti. Co se týče lokace bar Newton najdete na adrese:

Charlottenstrasse 57, Mitte s otevírací dobou: neděle – čtvrtek od 10:00 – 3:00 hodin a zbývající dny od 10:00 – 4:00 hodin ráno. Více informací získáte na adrese: http://www.newton-bar.de/ K baru Newton se můžete podívat zde: Street View- Newton bar .

Doufám, že si z naší nabídky vyberete nějaký zajímavý podnik při své návštěvě Berlína.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *