německo tipy

5+1 tip, kam se vydat při návštěvě Německa

Středoevropský stát rozdělený na 16 spolkových zemí, jehož břehy jsou na severu, kde sousedí s Dánskem omývány Severním a Baltským mořem. Řeč je o státu, s kterým sdílíme společnou hranici i my – o Německu.

Ačkoli jej máme na dosah ruky, jako turisté můžeme navštívit mnoho míst, o kterých jsme třeba ani netušili.

Berlín

Hlavní město Německa. Asi první, co Vás napadne je Berlínská zeď. Na její zbytky se určitě zajděte podívat, stejně jako na Braniborskou bránu nebo do některého ze zdejších muzeí. Berlín je ale známý také svým nočním životem. Vyrazte za zábavou do některého ze zdejších vyhlášených klubů.

Německá architektura

Německo je bohaté na památky. Ty jsou úzce spojeny s dějinami architektury v okolních zemích. Najdete zde památky z dob římské antiky, románského slohu, baroka, klasicismu, neoklasicismu i klasické moderny.

Za návštěvu určitě stojí Chrám panny Marie v Trevíru, kostel ve Wies, Staré muzeum v Berlíně, zámek Neuschwanstein, zřícenina hradu Heidelberg nebo Olympijský stadion v Mnichově.

Vaší pozornosti by neměl uniknout ani památník Walhalla. V letech 1830–1842 nechal tuto novoklasickou budovu postavit král Ludvík I. Bavorský jako památník významných osobností německé historie. Uvnitř je mnoho soch umělců, vojáků a dalších významných osobností. Od řeky Dunaj vede k památníku 358 schodů.

Ledovcové jezero Königssee

Leží nedaleko německo–rakouské hranice a vzhledem ke své poloze v 600 m.n.m. se jedná o jedno z nejvýše položených jezer v Německu. Je také zdejším nejhlubším jezerem (hloubka cca 200 metrů). Jeho křišťálově čistá hladina Vás uchvátí stejně jako okolní příroda. Z přístaviště Königssee Seelände vyplouvají lodě, která Vás vezmou za poznáním a příběhy tohoto úchvatného místa. Uvidíte Orlí hnízdo, třetí nejvyšší horu Německa Watzmann nebo poloostrov svatého Bartoloměje.

Skleněná manufaktura Volkswagen

V centru Drážďan, v rohu parku Velká zahrada, byla na přelomu století postavena Skleněná manufaktura koncernu Volkswagen. Před zraky návštěvníků se zde kompletují luxusní limuzíny této značky.

Skalní města

Vydejte se na procházku Jonsdorfskými lomy, kde se dříve těžily mlýnské kameny; vydejte se na horu Töpfer se skalní branou, nebo navštivte skalní komplex Kelchsteine mezi Oybinem a Lückendorfem.

Míšeňský porcelán

V roce 1710 byla v Míšni založena slavná porcelánka, která dodnes vyrábí jedinečný porcelán. Míšeňský porcelán se pyšní titulem první evropský porcelán. V roce 1708 jej vynalezl Ehrenfried Walther von Tschirnhaus, německý přírodovědec, matematik a filozof.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *