Jak na parkování u Letiště Václava Havla

Parkování na pražské letišti není zrovna levná záležitost. V poslední době se zde, ale začali rozvíjet soukromá parkoviště, která se nacházejí v blízkosti letiště. Jak ale vybrat to správné parkoviště, nenechat se nachytat, nedat svého automobilového miláčka do špatných rukou a peníze nevyhodit vzduchem je poměrně věda. Na první pohled se může zdát, že zaparkovat někde auto, není až takový problém. Ti co bydlí v Praze, asi tuší, že zas tak v pohodě to není a ti co znají letiště dobře, dokonce vědí, že zaparkovat u letiště je poměrně náročné. Musíte se opravdu zaměřit na to, aby v ničem nebyl háček, a vy jste se tak po dobu své dovolené nemuseli stresovat, zda po příletu bude auto na svém místě.

Poptávka parkování u letiště

Stále více lidí poptává možnost zaparkovat u letiště, a to pokud možno co nejblíže, aby šlo vše hladce a pohodlně. Na internetu najdete mnoho diskuzí, kde se tento problém rozebírá, a my se vám pokusíme pomoci v následujícím článku.

Cena parkování

Vše začíná u ceny. První na co poptávající osoba kouká je právě cena, která se může značně lišit parkoviště od parkoviště. Nejdražší parkování je během letních měsíců, nejnižší naopak na podzim a v zimě. V létě se ceny pohybují kolem 700Kč za týden, avšak jednou z nejnižších cen je něco málo přes šest set korun na týden a nejvyšší cena je i přes osm set na týden. Ceny jsou tedy hodně pohyblivé a zpravidla platí, že čím dříve si parkoviště rezervujete tím lépe. Tím se dostáváme k dalšímu problému u soukromého parkování: obsazenost.

Obsazenost soukromých parkovišť u letiště

Obsazenost parkovišť je poměrně velká, a pokud tedy vyrážíte na dovolenou v létě, je dobré si místo zarezervovat co nejdříve, jelikož pár dní před dovolenou se může stát, že už žádné místo nebude. Zpravidla jsou parkoviště nejvíce obsazená v létě, ale nával zažívají po celý rok, jelikož jde o velice využívanou variantu parkování při cestování letadlem.

S velkou obsazeností souvisí také to, jak majitelé často jednají. Můžete se setkat s požadavkem zanechat klíče u majitele soukromého parkoviště. Toto ale rozhodně nedělejte. Většinou má totiž majitel v úmyslu vaše auto někam přemístit, aby tak zvětšil objem svého parkoviště. Vaše auto tak může po celý týden stát na nehlídané louce a na své místo se vrátí hodinu před vaším příletem zpět.

Zaparkoval jsem, a co teď?

Možná si kladete otázku, jak se z parkoviště dostanete na letiště, vzhledem k tomu, že není přímo na letišti. Soukromá parkoviště jsou od letiště poměrně vzdálená, a tak na většině z nich najdete transport na letiště a zpět, který vás z parkoviště odveze přímo na Letiště Václava Havla. Lidé také často využívají městské dopravy, které se v blízkosti parkovišť často nachází.

Na co si dát pozor

Až si budete vybírat soukromé parkoviště, je třeba si zjistit, jaké podmínky parkoviště nabízí. Absolutní základ je nonstop asistence, k tomu fyzická ostraha a samozřejmě kamerový systém. Tyto tři věci má snad většina parkovišť u letiště, ale i tak je lepší se o tom přesvědčit. Kamerový systém je průkaznější než lidské slovo, to je důležité vědět. Takže pokud si řeknete, že stačí fyzická ostraha, raději na to nespoléhejte a najděte parkoviště s kamerami. Možná že se vám to zdá jako samozřejmost, ale ne každé parkoviště je pojištěné, tak jak by mělo, takže v kritických případech se pak může stát, že od parkoviště neuvidíte ani korunu. To je tedy další věc, o které je dobré se před rezervací přesvědčit – pojištění.

Co možná nevíte…

Soukromá parkoviště u letiště se celkem dost liší od běžných hlídaných parkovišť, která naleznete například na sídlišti. Na soukromých parkovištích u letiště máte například možnost zaplatit kartou, což je super, pokud neradi nosíte hotovost u sebe.

Trošičku méně častou službou je i možnost občerstvení a wifi, což se hodí například při čekání na transport na letiště. Pro zimní měsíce doporučujeme najít parkoviště, které nabízí i plachtu na auto, aby vám se vám venku přes vaší dovolenou zbytečně moc neničilo. Ještě lepší je však to, že některá parkoviště už nabízejí i přístřešek pro automobil. Zatím to nenajdete všude, ale tato třešnička na dortu už se rozšiřuje.

Jak provést rezervaci, kde hledat a podobně

Ptáte-li se, jak nejlépe najít to správné parkoviště, rozhodně doporučujeme web PARKINGUNIT.com, kde najdete všechny potřebné informace o poloze a službách parkoviště, ale také o aktuální obsazenosti daného parkoviště pro vámi zvolený termín.

Přes tento portál můžete samotnou rezervaci i pohodlně provést a nemusíte tak nikam složitě telefonovat. Jednoduše si necháte srovnat nejrůznější soukromá parkoviště podle vašich požadavků, zvolíte termín a jen zarezervujete online.

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *