29.9.2015
Kategorie: Praktické informace

Mnichov – běžecká mekka

Město Mnichov se svými malebnými uličkami a stezkami, jak pro trailové běhání tak i klasické má svou bohatou atletickou historii. Jako hlavní město Bavorska se může pochlubit 10 univerzitami, rozlehlými městskými parky a plochami a samozřejmě mnoha památkami.

Proč je toto město zajímavé pro běžce? Je zde jeden z největších a nejlépe vybavených veřejných parků v Evropě, uzpůsobený přímo pro běhání. Dále zde najdete Olympijské hřiště a zařízení, které jsou perfektně vybavené a můžeme je nazvat “Disneyland pro běžce”.

Nejlepším běžeckým klubem s 300 členy je – Munich Road Runners Club. Detaily můžete najít na adrese: www.mrrc.de. Nejlepší běžecký obchod At the InTeam Laufshop najdete na adrese: 3 Belgradstrasse. Najdete zde informace o lokálních běžeckých akcí, novinky v běžeckých botách a oblečení, zajímavé vybavení a také  velmi zkušený personál. Ten se skládá z bývalých mezinárodních a národních běžců, takže máte opravdu záruku perfektních informací a doporučení přímo z praxe.

Panelwand_oben2

Pro přímý přístup k běžecké lokalitě, která je oblíbenou základnou místních běžců, doporučujeme vybrat si ubytování poblíž Anglické zahrady. Asi 450 metrů od jižního konce zahrady najdete také perfektní trasu na trailové běhání, která vede podél řeky Isar. Jednou z nejlepších tras, kde se také jistě neztratíte je okružní trasa v Anglickém parku, která měří cca 11 km. Trasa je upravovaná a na mnoha místech krásně stíněná, takže si ji můžete užít i v teplejších dnech. Během svého běhu uvidíte také část trasy po, které běžel při svém Olympijském vítězství Frank Shorter.

Upozornění: Zahrada obsahuje také několik odpočinkových budov, kde je však třeba zaplatit menší vstup. Dalším překvapením může být také to, že některé části zahrady jsou určeny pro nudisty, takže se nedivte.

Pouze v Anglické zahradě najdete také 9,5 km dlouhou asfaltovou a osvětlenou Olympijskou trasu, která vede na Olympijský vrch ve výšce 564 m n.m.. Odtud můžete obdivovat při jasném dni celý Mnichov a na jihu uvidíte také Bavorské Alpy.

Změřená a označená 5 km trasa začíná u nadjezdu mezi fotbalovým stadionem a Werner von Linde Halle. Tuto trasu před 29 lety používali olympijští běžci na zahřátí.

Pokud Vás zajímají běžecké akce a trasy v Německu, doporučujeme také on-line vyhledávač: http://www.trail-running.eu/

Autor: www.mujbeh.cz

 

Štítky:

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *