nakupování v německu

Nakupování v Německu

Srdce a duše německého města spočívá v jeho centru. Fußgängerzone je centrální pěší zóna bez aut, kterou lemují obchody a obchodní domy po obou stranách. V sobotu jde o nejživější místo v Německu. Procházka po nákupní ulici znamená mnohem víc než jen nákupní obchody. Zároveň je posetá kavárnami, cukrárnami, restauracemi, kostely i divadly. Přinášíme vám přehled několika nejlepších nákupních ulic v Německu. 

Nákupní ulice v Kolíně nad Rýnem: The Schildergasse

Pěší zóně v centru Kolína nad Rýnem se přezdívá Schildergasse a je nejrušnější nákupní ulicí v Evropě. S téměř 13.000 lidí, kteří zde projdou každou hodinu, dokonce staví slavnou londýnskou Oxford Street až na druhé místo.

Schildergasse nabízí mezinárodní obchodní domy a moderní architekturu, ale i samotná ulice má dlouhou historii. Ta sahá až do starověkých římských dob a pro podnikání byla otevřen už ve středověku.

Zkuste pečivo v rodinné kavárně Riese s více než 100 letou tradicí, zastavte se v jedné z mnoha parfumerií, kde koupíte lahvičku “Eau de Cologne”. Pro ještě lepší voňavé zkušeností, by na vaší trase měl být Duftmuseum im Farina-Haus . Ujistěte se, že budete procházet po přilehlé pěší ulici Hohe Straße, která vás zavede k dominantě města, impozantní katedrále v Kolíně nad Rýnem.

Mnichovské nákupní ulice: Kaufinger a Sendlingerstraße

nakupování v německuShopaholici mohou začít s nákupy přímo v centru Mnichova, nákupy na náměstí Marienplatz, v srdci mnichovského Starého Města. Pro příznivce kvalitních potravin je k dispozici velký trh pod širým nebem Viktualienmarkt. Na sousedním Kaufingerstraße, si můžete koupit oblečení, knihy, šperky a boty. Pokud budete pokračovat dál dostanete se až do středověkého centra s bránou Karlstor.

Sendlinger Straße také začíná na náměstí Marienplatz a je domovem mnoha rodinný maloobchodů a specializovaných obchodů. Ulice je skvělým místem k nákupu uměleckých předmětů a řemeslných, nebo zde najdete Dirndl (tradiční bavorské kostýmy), a vyzkoušejte i některé bavorské pamlsky.

Frankfurtská nákupní ulice: Zeil

Prémiovým místem pro nákupy ve Frankfurtu nad Mohanem je nákupní ulice Zeil, zejména oblast mezi Konstablerwache a Hauptwache.
Také se nazývá “The Fifth Avenue” v Německu. Tato nákupní ulice nabízí vše z nabídky módních butiků mezinárodních obchodních řetězců pro náročné nakupující.

Nenechte si ujít Nákupní centrum Zeilgalerie, 10 patro obchodního centra, které je známé tvarem spirály v interiéru a vyhlídkovou plošinou, která nabízí nejlepší výhled na Frankfurt.

Na sousedním Goethestraße, můžete utratit hodně peněz jde o ulici, kde najdete obchody klenotníků světové třídy jako je Cartier a Tiffany, mezinárodních designérů, jako jsou Armani a Versace či mnoho gurmánských restaurací.

Nákupní ulice Düsseldorf: Königsallee

Düsseldorf patří k nejelegantnějším nákupním bulvárům v Německu, Königsallee (třída krále). Místními nazývaná Kö se táhne podél břehů řeky. Promenáda je nejen lemována sto let starými kaštany, ale také některými z nejluxusnějších butiků, hign-endovými značkovými obchody a nákupními centry v zemi.

Nákupní ulice Hamburku: “Mo”

německo nakupováníNejoblíbenější nákupní ulicí v Hamburku je Mönckebergstraße. MO běží od hlavního vlakového nádraží až k bohatě zdobené radnici. Nákupní ulice je lemována historickými obchodními vilami, které jsou nyní domovem pro širokou škálu populárních obchodních domů. Očekávejte zde největší evropský sportovní obchod (Karstadt) a největší světový obchod s elektronikou (Saturn).

Architektonickým skvostem je historický Levantehaus, tradiční zděný kamenný dům, který se stal nákupní centrum, nyní domovem pro specializované obchody nejvyšší třídy, mezinárodní restaurace a exkluzivní hotel Park Hyatt.

Máte i vy nějaká oblíbená místa pro nakupování v Německu? Přidejte je do komentářů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *