německo
2.6.2019
Kategorie: Nezařazené, Zajímavosti

Ráj pro cyklisty? Německo je cyklistům zaslíbené!

Plánujete letní cyklodovolenou? Nebo si chcete zajezdit s přáteli na kole během letního prodlouženého víkendu? Rozhodně by vašemu hledáčku dobrých cyklodestinací nemělo uniknout Německo. Německem se vine na 70 000 km cyklostezek různých úrovní, kde si tu svou najde opravdu každý.

Po rovince i do Alp, krajinou vína i podél pobřeží a v údolí řek, kromě množství kratších cyklostezek vede v Německu přes 200 dálkových, některé z nich jsou dokonce v blízkosti českých hranic.

Na rodinnou dovolenou podél Labe

Rýnská, mohanská nebo stezka vedoucí po stopách historie studené války až k pádu Berlínské zdi, cyklistika v Německu má velkou tradici, stezky jsou mimořádně upravené a bezpečné, s množstvím zastávek a míst, která stojí za návštěvu. Právě jedna taková dálková cyklostezka vedoucí podél Labe vede až na české hranice do Saského Švýcarska. Na německé straně měří úctyhodných 860 km a trasa vede z přístavního města Cuxhaven podél Labe až k nám. Právě pro svůj pozvolný terén je stezka vhodná i pro děti, seniory nebo rekreační cyklisty, kteří si chtějí užít požitek z jízdy.

cyklistika německo

Dejte si do těla na česko-bavorské hranici

Jízdy po rovince nejsou váš šálek čaje? Podél česko-bavorské hranice vede poněkud náročnější dálková trasa Grünes Dach Radweg o délce 300 km s celkovým převýšením 890 m. Na trasu „Zelené střechy“ se můžete připojit např. v Železné Rudě a nemine vás stoupání až pod Velký Javor do sedla Brennes (1030 m).

Kromě vyšší náročnosti si ale užijete projížďku podél českých hranic v Bavorském lese, kolem jezera Kleiner Arbersee a vrátit se můžete na českou stranu stoupáním na Výhledy a sjezdem do Domažlic.

německo cyklovýlety

Pro milovníky singletracků

Více adrenalinu? Může být. Singletrail v Německu nezůstává pozadu a nabízí milovníkům divokých jízd singletracky různých úrovní. Na dohled od českých hranic se nachází Bikepark Schöneck, který nabízí 4 úrovně trailů pro všechny – začátečníky i zkušené jezdce. Pro aktivní dovolenou je vhodný Sportpark Rabenberg, který je pro změnu na česko-německém pomezí v Krušných horách, tam můžete zavítat z nedalekého Trail Park Klínovec.

Posledním tipem pro změnu v Bavorsku je Bikepark Samerberg, který se nachází v předhůří Alp. Kromě cest v parku naleznete v okolí mnoho přírodních trailů nebo koupaliště, kde se můžete zchladit po náročném výkonu.

Štítky:

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *