Výlet do Německa za vánočními trhy nebo poznáváním historie je rozhodně dobrá volba

Nemusíte jezdit do dalekých zemí, abyste poznali světovou historii – zásadní roli v mnoha událostech hrál třeba náš soused z Německa. Významných staveb je tu víc než dost, spoustu hradů, zámků i sakrálních památek potěší snad každého milovníka architektury. Ale pozor! Ačkoliv nepojedete nikam do dálek, rozhodně byste měli myslet na cestovní pojištění. A to, i kdyby výlet trval třeba jen jedno odpoledne, protože nebezpečí číhá i tam, kde jej skoro nečekáte…

Pár dnů v Bavorsku nebo třeba cesta do Drážďan, v každém případě se pojistěte

Klasické cestovní pojištění do Německa nemusíte sjednávat osobně na pobočce, ale klidně ještě večer před odjezdem díky internetu. Není proto důvod se nějak stresovat, protože dnešní možnosti jsou úplně jiné, než třeba před dvaceti lety a pojišťovny vychází klientům maximálně vstříc. Často ani není zapotřebí skenovat řadu dokumentů, ale stačí jen základní informace o tom, kam jedete a na jak dlouho, popřípadě s kým to bude (a co plánujete dělat, třeba pokud jde o připojištění na sporty).

Tedy oproti dřívějšku jen minimum informací, jejichž zadání do online formuláře skutečně nezabere mnoho času.

Nabízí se historické centrum Berlína, ale klidně i romantický výlet do hor

Jedno z největších měst Evropy, kudy doslova proudila historie. Braniborská brána, Pergamonské muzeum, ale i další velké skvosty. I to je dnešní Berlín, cesta z Prahy je asi o pěti hodinách strávených ve vlaku (nebo také něco přes půl hodiny v letadle).

Když se o služební cestě nedozvíte včas a nestíháte zajít na kamennou pobočku pojišťovny při všech těch formalitách, vůbec nic se neděje. Je tu pojištění do Německa on-line, díky němuž si potřebnou administrativu před cestou vyřídíte z pohodlí domova.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *